Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Amazing Spider-Man 2099. Zeszyt w sam raz na wieczór

Michał Miśko
Opublikowano
Amazing Spider-Man 2099. Zeszyt w sam raz na wieczór
Spider-Man

Amazing Spider-Man 2099 to zeszyt z cyklu Marvel Fresh. Autorem scenariusza tego komiksu jest Nick Spencer. Rysunki wykonali Bazaldua, Patrick Gleason.

W Amazing Spider-Man 2099 spotykamy znanego nam już Miguela O'Harę, czyli Spider-Mana z przyszłości, który podróżuje w czasie, aby spotkać Petera Parkera. W tym tomie spotykamy również po raz kolejny Teresę Parker, czyli odnalezioną siostrę Petera, która niejednokrotnie potrafi uratować mu skórę. Scenarzysta Nick Spencer w tym tomie graficznej opowieści o człowieku pająku zgrabnie łączy ze sobą opowieść o prywatnym życiu Petera, który ponownie stara się zająć swoją karierą naukową, oraz losy innych postaci, w tym Doktora Dooma dążącego do zniszczenia Nowego Jorku.

Na zdjęciu okładka komiksu Amazing Spider-Man 2099

Zresztą konflikt Latvernii i Symkarii jest motywem przewodnim tego, liczącego 120 stron, zeszytu. W centrum akcji znajdziemy równiez Kameleona, Hitmana, czy dość krótką ale zawrotną akcję z Silver Sable. Całość kończy oczywiście zgrabny cliffhanger, który powoduje, że aż chciałoby się sięgnąć po kolejny zeszyt, a z 2099 robi świetną historię na długi, wciąż, zimowy wieczór.

2099 zawiera materiały publikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man 32-36 z 2018 roku oraz Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 7: 2099. Zeszyt ten, wydany na polskim rynku przez Egmont, miał swoją premierę 22 lutego i ma cenę okładkową 49,99 zł, ale w wielu miejscach możecie go kupić taniej. Jest dość przystępny, jeśli chodzi o zrozumienie tematu przez czytelników niezaznajomionych z poprzednimi tomami, a mnogość akcji i bohaterów w nim zawartych czyni z niego świetną lekturę, nawet dla casualowych komiksomaniaków. Polecamy.

 

 technologia i rozrywka