Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Windows 11 wyciekł do sieci

Michał Miśko
Opublikowano

Najpierw wyciekły zrzuty ekranu nowego systemu operacyjnego Microsoftu, który zwany jest Windowsem 11, a później wyciekł cały OS.

Kiedy w 2015 roku na rynku debiutował Windows 10 przedstawiciele Microsoftu zarzekali się, że to ostatni system operacyjny firmy z Redmond na rynku. Odtąd Windows miał dostawać jedynie kolejne aktualizacje. Teraz, po kilku latach od premiery, koazało się, że Ms pracuje nad zupełnie nowym systemem. Do sieci najwpierw wyciekły zrzuty ekranu Windowsa 11, a potem... cały system.

Windows 11 to generalnie wygląd Windowsa 10X, projektu, który miał być konkurencją dla Chrome OS, zanim Microsoft skasował cały projekt. To, co rzuca się w oczy to wyśrodkowanie ikon na pasku zadań, czy nowy wygląd przycisku Start. Po rozwinięciu menu Start widzimy w zasadzie to, co w Windowsie 10, jedynie w odrobine skromniejszej formie. W całym systemie okna mają równiez zaokrąglone rogi, czy tez odświeżone niektóre ikony. 

Co ciekawe, być może na razie, ale żadnych większych zmian nie widać w aplikacji Microsoft Store. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że wersja systemu, która wyciekła do sieci jest jeszcze bardzo wczesną. Microsft juz jakiś czas temu wspominał jednak, ze programiści pracują nad nową wersją sklepu. Po nowemu w nowym systemie będzie również rozwiązana aplikacja Xbox. Aplikacja będzie teraz bardziej zintegrowana z systemem, oferować będzie szybszy i łatwiejszy dostęp do Game Passa, czy mozliwośc dostępu do funkcji socjalnych Xboxa.

Microsoft ma zapowiedzieć nowy system operacyjny 24 czerwca.