Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Microsoft pokazał Windows 11

Michał Miśko
Opublikowano
Microsoft pokazał Windows 11
Windows 11

Microsoft pokazał dziś Windows 11. Premiera nowego systemu operacyjnego już jesienią.

Spójrz z nowej perspektywy, mówi Microsoft, który pokazał dziś system, którego miało nie być. W 2015 roku, kiedy na rynku debiutował Windows 10 Microsoft zarzekał się, że to ostatni OS z rodziny Windows i odtąd będzie jedynie aktualizowany i udoskonalany. Sześć lat później zmieniono zdanie i z anulowanego projektu Windows 10X powstał Windows 11.

Ładny, czysty wygląd to pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy, kiedy widzimy nowy Windows. Cały pasek zadań w nowym systemie umieszczono na środku, na środek również przeniosło się całe menu start, które dotąd, niemal od zarania dziejów możnaby powiedzieć, znajdowało się w lewym, dolnym roku. W trakcie prezentacji wspomniano o ulepszonej wielozadaniowości nowego systemu, widżetach (na co to komu?) oraz ulepszeniach dla graczy oraz zupełnie nowym, przeprojektowanym od zera Microsoft Store. Do Windowsa domyślnie trafi również Microsoft Teams. W Windowsie 11 będzie również możliwość uruchamiania aplikacji z systemu Android. To wielka zaleta. Windows 11 ma być także szybki i niewymagający jeśli chodzi o sprzęt.

Minimalne wymagania sprzętowe jakie będzie nakładał na użytkownika to procesor z co najmniej dwoma rdzeniami 1GHz, 4GB pamięci RAM, ^$GB przestrzeni dyskowej, karta graficzna zgodna z biblioteką DirectX 12. To, co ważne to fakt, że użytkownicy aktualnego systemu będą mogli nieodpłatnie zaktualizować swój system do wersji 11. Wdrażanie aktualizacji rozpocznie się pod koniec 2021 roku, a sam system zadebiutuje na jesieni tego roku.