Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
OnePlus X dostaje Androida 6
OnePlus X

OnePlus X dostaje Androida 6

Producent telefonów OnePlus poinformował dziś, że ich model X właśnie otrzymał Androida Marshamallow. Jako, że jestem użytkownikiem tego smartfona od kilku miesięcy od razu zabrałem się za aktualizację.

Dla użytkowników OnePlus X dostępna jest już aktualizacja oprogramowania tego telefonu do wersji OxygenOS 3.1.0 w wersji community build (czyli nie jest to wersja finałowa oprogramowania). Jest to nic innego jak Android 6.0.1 po delikatnych modyfikacjach. Aktualizacja na razie nie jest dostępna z poziomu samego systemu. Paczkę aktualizacyjną należy pobrać do pamięci swojego telefonu ze strony producenta i zainstalować ją.

Paczkę aktualizacyjną (zip) możecie pobrać z tego miejsca. Następnie należy ją przenieść na pamięć wewnętrzną urządzenia i wyłączyć telefon. Włączając telefon musimy przejść w tryb recovery, w tym celu należy wcisnąć jednocześnie przycisk włączający telefon oraz przycisk zmniejszenia głośności. Po pojawieniu się opcji należy wybrać install from local lub install from sd - w zależności, gdzie przenieśliśmy naszą paczkę instalacyjną. Wcześniej pisałem, aby przenieść ją do pamięci telefonu, a więc wybieramy opcję pierwszą. Wybieramy nasz plik zip i wciskamy potwierdzenie. Telefon powinien się zaktualizować oraz automatycznie uruchomić ponownie. Po ponownym uruchomieniu kilka minut zajmie jeszcze optymalizacja aplikacji, a następnie będziemy mogli cieszyć się już Androidem 6 na swoim urządzeniu.

Android 6
Android 6

 Co nowego w OxygeneOS 3.1.0?

W nowym systemie znajdziemy łatki bezpieczeństwa, dwie nowe aplikacje systemowe - OnePlus Music Player i OnePlus Gallery, usprawnienia Shelf UX, usprawnienia launchera oraz ogólne usprawnienia systemowe i poprawki.