Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Poczta zajrzy do kopert?
Poczta zajrzy do kopert?

Poczta zajrzy do kopert?

Jak to jest z informacją, że poczta będzie zaglądać do naszej korespondencji, żeby zrobić jej kopię i wysłać nam na maila? Tak, jak niemal z kązdym fake newsem. Jest odrobina faktów i reszta bzdur.

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o co chodzi z tzw. usługą hybrydową, czyli usługą, która w dobie epidemii koronawirusa miała by zminimalizować konieczność wizyt na poczcie - nad takim rozwiązaniem prawnym pracuje już rząd. W mediach w związku z tym pojawiła się więc informacja, że nowe przepisy będą umożliwiały pocztowcom otwieranie przesyłek klientów, kserowanie ich, a następnie wysyłanie im ich w formie załącznika w mailu. Takie wiadomości są po prostu nieprawdziwe.

Usługa hybrydowa to przekształcenie tradycyjnego papierowego pisma w jego elektroniczną wersję i w takiej formie dostarczenie go adresatowi. Warunkiem zastosowanie tej usługi jest oczywiście zgoda adresata. Bez takiej wyraźnej zgody usługi pocztowe nie zmienią się. Więc to klient będzie decydował o tym, czy chce skorzystać z możliwości rezygnacji w urzedzie pocztowym, a nie odwrotnie. Ministerstwo podaje, że tego rodzaju usługi pocztowe są stosowane na całym świecie. I co ważne, objęte są tajemnicą pocztową na każdym etapie - nadawania, skanowania i doręczenia.